datuspecialists.1w.lv

 


Kas ir nelikumīga datu kopēšana?


Datu nelikumīga kopēšana var rasties jebkurā datu apstrādes procesā:
1) ja persona kopē datus, lai gan datu apstrāde vispār nav atļauta, piemēram, kurjers ved personai vēstuli, atplēš to un nokopē tās saturu;
2) ja uzņēmums ir ieguvis personas datus likumīgi, ir pat tos reģistrējis Datu valsts inspekcijā, bet neviec MK noteikumos, kas reglamentē personas datu aizsardzības obligātās tehniskās un organizatoriskās prasības, noteiktās darbības, vai pat tās nosaka, bet - nepilda, piemēram, personāla speciālists pieņemšanas laikā atstāj algu sarakstu uz galda, bet, kamēr viņš meklē skapī citus dokumentus, klients ar telefonu veic to fotografēšanu, vai, piemēram, uzņēmums ir noteicis piekļuves tiesības darbiniekam E.K., bet apkopēja, tīrot kabinetu, kad darbu jau visi atstājuši, nokopē personas datus saturošu dokumentu, kā arī to regulāri darba viņa kolēģis, kas aizvieto viņu atvaļinājumā, lai gan šim kolēģim piekļuves tiesības nav piešķirtas;
3) datu apstrāde pārsniedz datu apstrādes mērķi, glabāšanas ilgumu u.c. nosacījumus, piemēram, Valda Zatlera nominēšanas laikā uz prezidenta amatu, viņa datu skatīšanās reizes valsts reģistros bija ievērojamā apjomā. Vai tas bija atbilstoši mērķim? Vēl viens piemērs, lietvede, ņemot vērā, ka citā struktūrvienībā strādā viņas draudzene, pirms dokumentu iznīcināšanas tos nokopēja ar domu "gan jau vajadzēs" un tad parakstīja visus nepieciešamos iznīcināšanas dokumentus.
Secinājums - nelikumīga datu kopēšana var rasties jebkurā datu apstrādes brīdī. Lai precīzi atbildētu uz jautājumu ir jāvērtē konkrētā situācija.      

Jūsu
datuspecialists@gmail.com
Komentāri (3)  |  2011-02-24 20:53  |  Skatīts: 2355x         Ieteikt draugiem       TweetMe
aldonis - 2018-01-11 14:38
Labdien! Man jums ir viens liels jautājums: kas notiek, ja paņem mikroviļņu krāsni un tajā ieliek savas ģenetālijas? Jo es to izdarīju ar savu suni, un man liekas, ka viņam viss ir kārtībā, tikai viņš vairs nekustās. Ir arī nedaudz sācis smirdēt, bet tas varētu būt tāpēc, ka es katru dienu viņu izmantoju savu seksuālo vajadzību apmierināšanai. Es viņu nomazgātu, bet mājās atslēdza ūdeni, kā nekā jau 4 gads kā nemaksāju, drīz jau izmetīs arī no sociālā dzīvokļa. Vai es teicu suns? Es gribēju teikt vectēvs.

jevgeenjijs - 2018-01-11 15:26
atbildt uz alduņa kōmentaru, es vēļējos paķētis ka tā ir loti sapriotama situādascija katram lativjās pilsonim. es dzivolju daugavpili, mana gimene tur jau kadus 10 gadus dzzivo, un katru reidzi kad dodamies uz votējo Maximu es redzu tas letas milrōvļņū krasni. es jau pēc uzmera redzum jka sunds tur neieies pet tāpat mamma teica lai pamēģinu, mans vectēvs 2 pasaules kara zauydēja abas rokas un kājas, tapec viņs ir mazaks par musu haskiju. ta nu mēs viņu iebāzān tajaa mikrovļņu krāsnē. strādaāja jau labi, bet pēc minūes uzreidz apsardze klāta, sak "vectēvus mikroviļņū krāsņē likt aizliegsts!" ej dirst latvija UN EJ DRIST VĒJONI!!!!

до свидания

aldonis - 2018-01-11 15:27
Paldies, Jevgēņij! Var redzēt, ka īsts patriots.


Atpakaļ